flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ДЕРЖСЛУЖБОВЦІ ПІДВИЩУВАТИМУТЬ КВАЛІФІКАЦІЮ ПРОТЯГОМ ПЕРШОГО РОКУ РОБОТИ, А ПОТІМ РАЗ НА ТРИ РОКИ

20 липня 2017, 09:15

  Для державних службовців, вперше прийнятих на державну службу, підвищення кваліфікації здійснюватиметься протягом першого року роботи. Про це йдеться в наказі Національного агентства України з питань державної служби від 19 квітня 2017 року № 86. Потім підвищення кваліфікації проводитиметься у разі потреби перед оцінюванням або за результатами оцінювання службової діяльності, але не рідше ніж один раз на три роки.

  Підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування здійснюватиметься за такими видами: навчання за професійними програмами підвищення кваліфікації; тематичні постійно діючі семінари; тематичні короткострокові семінари, зокрема тренінги;  щорічний Всеукраїнський конкурс "Кращий державний службовець" (для державних службовців).
  Строк та форма підвищення кваліфікації визначатиметься органом, у якому працює державний службовець чи посадова особа місцевого самоврядування, залежно від сфери його діяльності. При цьому строк підвищення кваліфікації з відривом від служби і збереженням заробітної плати не повинен перевищувати чотирьох тижнів (як виняток, - двох місяців за погодженням з Кабінетом Міністрів України), без відриву від служби - шести місяців.
  Організація підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування за державним замовленням здійснюється НАДС в межах повноважень у Всеукраїнському центрі підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування, інших навчальних закладах. Після набрання чинності наказом № 86, втратить чинність наказ Нацагенства з питань державної служби від 2014 року № 40, відповідно до якого наразі державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування проходять підвищення кваліфікації у разі потреби, що визначається органом, у якому працює державний службовець або посадова особа місцевого самоврядування.

  Варто зазначити, що новий Закон "Про державну службу", який діє з травня 2016 року, встановлює, що підвищення рівня професійної компетентності державних службовців проводиться протягом проходження служби, а підвищення кваліфікації - не рідше одного разу на три роки.